Hasta Nakil Ambulans Ücretleri; Hasta Nakil Ambulans, Bir Özel Ambulans Servisi tarafından sunulan hizmetlerin başında gelmektedir. Hasta Nakil Ambulans evden hastaneye hasta nakil, hastaneden eve hasta nakil, evden eve hasta nakil ve şehirler arası hasta nakil hizmetlerinde kullanılan ambulans araçlarıdır. Hasta Nakil Ambulansta en az 1 sağlık personeli ve 1 ilk yardım sertifikalı sürücü bulunmaktadır. Hasta Nakil Ambulans Hizmetinde hastanızın yataktan yatağa transferi gerekli sedyeler ile sağlanmaktadır. Bir Özel Ambulans Servisi tam donanımlı ambulansları ve profesyonel kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir. Hasta Nakil Ambulans Ücretleri konusunda fiyyat politikamız açık olup;

Hasta Nakil Ambulans Ücretleri; Şehir içi Hasta Nakil Ambulans Açılış Ücreti 140 TL, KM Başı 5 TL.Şehirler arası açılış ücreti 110 TL, KM Başı 3,5 TL.

Hasta nakil ambulansı belirli donanımlara sahip olması gerekir. Hasta nakil ambulanslarının Karayolu Trafik Kanununa uygun olması şarttır ve 5 yaşından daha eski model araçlara ruhsat verilmemektedir. Ambulans ruhsatı almış araçların 2 yılda bir teknik ve tıbbi araç / gereç muayenelerin yapılması gereklidir. Kuruluşumuzda hizmet veren tüm ambulanslar gerekli şartları tam olarak taşımaktadır. Tıbbi ekipmanlarımız eksiksizdir. Hastanın rahat etmesi için araçlardaki hasta kabini uzunluk, genişlik ve yükseklikler belli standartlardadır. Araçta siren cihazı ile aracın ön ve arka kısmında mavi renkte tepe lambası bulunmaktadır. Bu donanım, sıkışık trafikte yolu açmak için kullanılmaktadır. Böylece hasta, nakledileceği yere kısa sürede ulaştırılabilmektedir.

Hastalar bir noktadan başka bir noktaya taşınırken tedaviden kopmamaları çok önemlidir bunun için özel hasta nakil ambulansları mini bir hastane gibi olmalıdır, gerek hasta nakil ambulansının içindeki tıbbi ekipmanlar gerekse hasta nakil ambulansında bulunan uzman sağlık personeli bu konuda yeterli olmalıdır. Özel Bir Ambulans firması olarak hasta nakil ambulanslarımızda hastanın güvenle naklini sağlamaktayız. Hasta Nakil Ambulanslarımız T.C. Sağlık Bakanlığı 24456 sayılı resmi gazetede yayımlanan standartlara uygun olarak hazırlanmış ve bakanlıkça ruhsatlandırılmıştır.

Hastalarınızı Özenle ve Güvenle Taşıyoruz

Hasta Nakil Ambulans servisimiz şehir içinde olduğu gibi, şehirlerarası hasta nakli de yapmaktadır. Hastanızın bir yerden başka bir yere nakli mi gerekiyor? Yatağa bağımlı yaşlı bir yakınınızı memlekete mi götürmek istiyorsunuz? Arayın, hastanızı istediğiniz zaman yatağından alalım, hasta nakil ambulansımız ile istediğiniz yere nakillerini konforlu ve güvenli bir şekilde yapalım, memleketteki yeni yatağına yerleştirelim.

Hasta nakil ambulanslarının teknik özellikleri

Bir Ambulans firmasında bulunan hasta nakil ambulanslarında, ambulans araç telsizi ve personel el telsizi bulunmaktadır. Ayrıca şoför mahalli ile hasta kabini arasında haberleşmeyi sağlayacak dahili haberleşme sistemi de mevcuttur.

Kabinde bulunan kapılar sedye girişine uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Arka kapılar ise asgari 90 derece açılabilmektedir. Bu, sedyenin kolayca yüklenmesini ve çıkarılmasını sağlamaktadır. Arka girişe ek olarak hasta bölmesinde alternatif bir çıkış kapısı bulunmaktadır. Ambulanslarımızın hasta kabininde en az iki adet perdelenmiş harici pencere vardır. Hasta kabininde havalandırma, ısıtma ve aydınlatma sistemleri de önemli bir ayrıntıdır.

Sedye üst hizasında tavanda elle tutunma yeri bulunan araçlarımızın kabin bölümünde kilitlenebilir ilaç kısmı yer almaktadır. hasta nakil araçlarımız, hasta naklini sarsıntısız bir şekilde sağlayacak özel bir süspansiyon sistemine sahiptir. Ambulansların tasarımı ile donanımında kullanılan tüm elektrik aksamı, cihaz ve malzemelerin montaj ve özellikleri TS-EN 1789 standardına uygun olarak dizayn edilmiştir. Ambulanslarımız her türlü teknik donanım açısından kusursuzdur.

Araçlarımızda ön tepe lambası, arka tepe lambası, siren anons cihazı, ledli hasta kabini aydınlatma, devre kesici, dijital hasta kabini kontrol panosu, hasta kabini elektrik sigorta sistemi, hasta kabini flaşör ve roleler, arka kapı projektörü, yan uyarı lambaları, çift yönlü turbo havalandırma, 220 V kapaklı giriş prizi, kontak kesicili redresör bulunmaktadır. Her ambulansta tıbbi ekipman dolabı , sol ve sağ yan komple dolap sistemi, tek parça ara bölme paneli, çekmeceli separatör dolabı, hasta kabini ısı ve ses yalıtımı, hasta kabini takviye şaseleri, hasta kabini taban yalıtımı mevcuttur. Ayrıca firmamızın hizmete sunduğu hasta nakil ambulanslarında portatif aspiratör bağlantı braketi, enjektör pompası bağlantı braketi, ventilatör bağlantı braketi ve oksijen tüp ve sistem bağlantı braketi de yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliklerine uygun hizmet veren Bir Ambulans firması, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine bağlı olarak görev yapmaktadır. Tam donanımlı ambulanslarla özel hizmet sunan kuruluşumuz, 1999 yılından bu yana elde ettiği tecrübesini sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Hasta Nakil Ambulanslarında aranan özellikler
  • Sağlık Bakanlığı ruhsatı
  • Tam donanımlı medikal ekipman
  • Uzman medikal personel
Hasta Nakil Ambulans Fiyatları

Hasta nakil ambulans fiyatını belirleyen bir kaç unsur vardır. Hasta nakil ambulans fiyatı etkileyen en önemli faktör naklin yapılacağı mesafenin kaç kilometre olduğudur. Genellikle uygulanan ambulans fiyat belirleme yöntemi sabit bir açılış ücreti üzerine yapılan kilometreye bağlı fiyat uygulamasıdır. Hasta nakil ambulans fiyatını belirleyen diğer bir unsur da hastanın özel medikal ekipmana ihtiyaç duyup duymadığıdır. Hasta nakil ambulans fiyatlarında bir diğer etken ise şehirlerarası mesafeye bağlı sürücü ihtiyacıdır. Ambulanslar mola veremezler zira hasta taşıyorlar ve optimum süre içinde hedef noktaya varmaları gerekir, uzun mesafelerde tek sürücü yeterli olmaz mutlaka yorulan sürücü yerine 2.sürücü bu görevi devralmak zorundadır bu durum doğal olarak Hasta nakil ambulans fiyatını etkilemektedir.

https://istanbulism.saglik.gov.tr/TR,50544/ozel-ambulans.html

Hasta Nakil Ambulansları Şehirlerarası

Hasta Nakil Ambulansları il sınırları dışına “il dışı sevk” izni ile çıkabilmektedir. Sevk işlemi yapıldığında Hasta Nakil Ambulansları; personelin dinlenmesi, hastanın sevk edildiği sağlık kuruluşuna yerleştirilmesi ve teknik nedenler dışında şehir dışında uzun süreli beklemesi, ambulans hizmeti vermesi yasa gereği mümkün değildir. Bunun yapılabilmesi için ilgili firmanın o şehirde de ruhsatlı Hasta Nakil Ambulans servisinin bulunması şarttır.

HASTA NAKİL AMBULANS ÜCRETLERİ

Kasım 2021
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara