İstanbul Hasta Nakil Ambulansı Devlet eliyle de hasta nakil ambulans  kullanılsa da bu sayı yetersiz olmakta ve yoğun hasta potansiyelini karşılayamamaktadır. İşte tam o an özel ambulans şirketlerini ihtiyaç duyulmaktadır. Bir Özel Ambulans Servisi işte tam o anda yanınızda olmaktadır. Hayattaki en önceliğimiz sağlık olup bu düşünceyle çıktığımız nu yolda sizlere kaliteli hizmet vermek önceliğimizdir. Yani şöyle diyebiliriz ki hastanızın bulunduğu hastanede ekipman yetersiz kalıyorsa yada tıbbi personel eksiği varsa hastanızı daha donanımlı bir hastaneye sevki gerekmektedir. Eğer devlet hastanesinde yatan hasta için nakil gerçekleştirecek boşta bir ambulans yoksa ya da özel hastaneden nakledilecekse bu işlem özel ambulans tarafından gerçekleştiriliyo


Özel Ambulans Ücret Politikası
Gerekli mercilerden temsilciler ve  özel ambulansları olan kurum ya da kişilerin katılımlarıyla bu ücret il içi il dışı olarak belirlenir. Asgari ve azami düzeyde  olur. Bu ücret hasta nakil ambulans taşıma ücretidir ve araçta hasta nakil esnasında gereken herhangi bir müdahale için Bir Özel Ambulans olarak herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Özel Ambulans Ücretleri konusunda Bir Özel Ambulans Servisi olarak her kesimin ulaşabileceği bir hizmet sunmayı hedeflemekteyiz. Özel Ambulans Fiyat Tarifesi hasta nakil ambulansının gideceği mesafeye göre değişmektedir. Sizde özel ambulans fiyatları konusunda bilgi almak için 7 gün 24 saat çağrı merkezimiz üzerinde ulaşabilirsiniz.


Hasta Nakil Ambulansı Tıbbi Müdahale
Hasta Nakil Ambulansı Tıbbi müdahale gerektirmeyen hasta ve yaralıların şehir içi, şehir dışı sağlık kuruluşlarına veya sağlık kuruluşundan evlerine naklini gerçekleştirecek, Sağlık Bakanlığınca belirlenen teknik ve tıbbi donanıma sahip araçtır. Yeni araştırma ve sağaltma sebebiyle hâlihazırda gelişmiş bir sağlık merkezine veya doluluk problemi sebebiyle farklı sağlık merkezine gerçekleştirilen nakilleri hasta nakil ambulansıgerçekleştirir. Nakil ambulansı için nakledilecek hastaların hususiyetine uygun lüzum varsa yatak, tekerlekli sandalye gibi ekipmanların sabitlenmesine yönelik lüzumlu önlemler alınır. Türk Standartları Enstitüsünden araç tadilat ruhsatı derlenip şeflikten hasta nakil aracı uygunluk ruhsatı çıkarıldıktan sonra görevli trafik ünitesince kaydedilir. Nakil ambulansı hasta transferi sırasında en az bir sağlık görevlisi bulundurulur.

İstanbul Hasta Nakil Ambulansı Donanımı


Hasta nakil ambulanslarımızda aşağıdaki donanımlar yer alır:
1- Haberleşme cihazları (telsiz veya telefon),
2- Aracın kullanım amacını belirten fosforlu yazı ve işaretler,
3- Bir adet tansiyon aleti, bir adet portatif oksijen ünitesi, otomatik eksternal defibrilatör ve bir adet temel tıbbi malzeme çantası.
4-Siren cihazı ile aracın ön ve arka kısmında mavi renkte tepe lambası mevcuttur.
5-Şoför mahalli ile hasta kabini arasında haberleşmeyi sağlayacak dâhili haberleşme sistemi vardır.
6- Hasta kabininde havalandırma, ısıtma ve aydınlatma sistemi mevcuttur.
7-Ventilatör (solunum cihazı).


İstanbul Hasta Nakil Ambulansı

Ambulans hizmetleri denildiği zaman herkesin aklına ilk gelen hasta, yaralı ya da kazazedenin olay yerinde müdahaleleri yapıldıktan sonra hastaneye götürülmesi ve temel yaşam desteğine ek olarak ileri yaşam desteğinin de uygulanması gelir. Evet pek tabi ambulansların bu birinci görevidir. Yani hasta, yaralı  ya da kazazedeye olay yerinde müdahale eder ve onu hastaneye taşır gerekli işlemlerin devamı yine hastanede gerçekleşir. Bütün bunların yani sıra bir de hastayı nakletmekte görev alır. Yani şöyle ki hasta il içi ya da il dışı ekipman yetersizliği ya da sağlık personeli yetersizliği ile nakledilmesi gerekebilir bu durumda hasta devlet hastanesinde ise devletin bu nakil işlemini gerçekleştirebilecek ambulansı var ise nakil gerçekleştirilir. Eğer hasta bu nakli kendi istiyor ya da doktorlarca gerekli görülüyorsa devlet hastanesinde ya da özel hastaneden hasta özel ambulans tarafından nakledilir. Bu ambulanslara da zaten hasta nakil özel ambulans denilir.

Hasta Nakil Hizmetleri

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara